Kada je pre skoro petnaest godina iz hobija počela da šminka svoje prijateljice i članove porodice, ne znam da li je mogla da pretpostavi da će njen rad postati brend prepoznatljiv ne samo u rodnom Nišu, već i u čitavom regionu.
Jelena Đorđević je nedavno proslavila deceniju rada i postajanja svog Beauty studija, najavila saradnju sa jednim od vodećih svetskih brendova iz oblasti profesionalne šminke, kućom Inglot, i lansirala Lines Lashes, veštačke trepavice koje žene obožavaju, a koje između ostalog rado nose i Ana Štajdohar i Ana Sofrenović.
Dok govori o svojim uspesima, nasmejana je i opuštena, jer priče svih uspešnih ljudi baš tako zvuče.
Jelena: „Sve te našminkane žene koje sam svuda sretala, izgledale su kao modeli sa nekih revija. Isto! Tada sam shvatila da želim da radim nešto drugačije. To jesu bila komercijalna šminkanja, ali ja sam lica tih žena gledala kao slikarska platna. Svako lice je bilo drugačije. A šminka posebna za posebne prilike.“
Ja: „Ti si diplomirani arhitekta. Kakva je veza između arhitekture i šminke?“
Jelena: „I arhitektura i mejkap bave se estetikom. Posebno volim onaj deo – pre i nakon korekcije .“
Ja: „Seti se svog početka. Svaki je težak. Sa sobom nosi nesigurnost ali i želju za uspehom. Čega si se ti tada plašila, a šta je bio motiv da istraješ?“
Jelena: „Prošle su godine, kvalitetan rad i predanost poslu doveli su do toga da hobi poput mejkapa postane moje opredeljenje, a arhitektura hobi. Nesigurnosti nije bilo. Svoj studio, registrovan 2007. godine sam videla ušuškanog na poslednjem spratu zgrade, tamo gde će mi Niš biti na dlanu. 2010. godine se moj plan ostvario, kupila sam stan gde je studio i sada lociran. Ulica Josifa Pančića sa neverovatnim brojem 6/66.“
Ja: „Proslavila si deset uspešnih poslovnih godina. Čestitam!“
Jelena: „Hvala (smeh)!“
Ja: „Rekla bih da si potvrdila svoje vodeće pozicije, ne samo u Nišu, već i u regionu?“
Jelena: „Kvalitetnim radom u prethodnoj deceniji sam izgradila reputaciju za jedan od najboljih kozmetičkih salona u ovom delu Srbije. Postepeno sam uvodila usluge i edukaciju u svoj studio, koleginice su odlazile na najbolje obuke, a profesionalan stav i pristupačnost klijentu su uvek morali da postoje. Nije dopustivo da se bavite ovim poslom a da vlada ubeđenje kolegenica takva sam pa ako sam!
U mom studiju mesta za takve stavove nema. Kada klijentu date potpuni ugođaj uz najbolje preparate i profesionalni stav zaposlenih, onda nema razloga da brinete za svoju poziciju.“
Ja: „Verovatno ni za konkurenciju?“
Jelena: „Konkurencija mora da postoji, ali ona zdrava. Ona kao takva može biti samo motiv.“
Ja: „Lines Lashes! Pričaj mi o veštačkim trepavicama koje si dizajnirala, a kojima su oduševljene i klijentkinje i poslovni saradnici!“
Jelena: „Duži niz godina sam provela istražujući kvalitet takozvanih svilenih i trepavica na lepljenje. Tragala sam za fabrikom koja će mi dati dobar odnos kvaliteta i cene. To je nešto bez čega šminkeri ne mogu da rade. Trud, rizik i ulaganje su ogromni. U biranje modela su bile uključene i koleginice iz studija, ne samo ja. Za dizajn je zaslužna devojka sa kojom sarađujem duži niz godina, Tiana Mitić, koja je iskreni kritičar i sa kojom imam potpuno otvorenu komunikaciju. Tako sam napravila svoju liniju trepavica Lines Lashes.“
Ja: „Šta je sledeći izazov?“
Jelena: „O sledećem izazovu ne razmišljam. On će sam po sebi doći onog trenutka kada se napravi potreba za njim.“
Ja: „Hajde onda da pričamo o bezuslovnoj ljubavi i podršci koju dobijaš od svoje porodice. Suprug i ti ste i životni i poslovni partneri. Zajedno ste jako dugo, ja se sećam vaše ljubavi iz gimnazije (smeh)! Tvrdim da ste dobitna kombinacija, i znam da je sve u životu mnogo lakše udvoje!“
Jelena: „Naravno! Suprug i ja se poznajemo još iz gimnazije, jedno drugom smo najveća podrška. Nisam maštala o sopstvenom biznisu niti o bajkovitoj ljubavnoj priči iz koje imamo dvoje dece. Sve je došlo spontano. Sve smo sami pokrenuli od nule i ko nas poznaje i sa nama je od starta, to može da potvrdi. Nismo se oslanjali da tražimo tuđu pomoć, kako bismo radili u struci (suprug je istoričar), niti nam je to bilo bitno. Jednostavno smo iskoristili životno iskustvo i znanje sa fakulteta i ovo su rezultati.“
Ja: „Kod uspešnih i ostvarenih žena sve teče nekako lako. Jednostavno. Da li je? Pitanje svih pitanja je kako se balansira između porodice i posla, tako da niko ne trpi, a da sve ne zvuči kao fraza?“
Jelena: „Uspešna i ostvarena žena mora imati vremena za porodicu i posao. Krajem prošle godine sam napravila potpune promene u poslu, i sada je sve mnogo lakše! I ne samo to, sada je sve krenulo neverovatno uzlaznom putanjom. Od tog trenutka imam više vremena za svoju porodicu i sebe, sport i opuštanje uz knjigu ili neki spa.“
Ja: „Kažu da je, kada su biznis i kvalitet života u pitanju, što južnije, to sve tužnije?“
Jelena: „Ukoliko je čovek srećan, ispunjen, ima ideju, pri tom je potpuno objektivan i čvrsto stoji iza svojih reči i poslovnih poduhvata,onda nema razloga da brine da li živi u Nišu, Beogradu, ili nekoj zemlji Evropske unije. Sve ima svoje prednosti i mane. Volim svoj grad, volim ljude u njemu, blizinu svega i što dosta obaveza mogu da završim u toku jednog dana.“